Меню

Зміст повістки про виклик на допит

Що робити, якщо Вам поштою прийшла повістка про виклик на допит?

Якщо Ви раптом отримали на пошті (або ж рекомендованим листом від листонош) повістку про виклик на допит, в першу чергу, Ви повинні ознайомитися з її змістом і звернути уваги на правильність її заповнення, наявності в ній усіх необхідних реквізитів, які має кожен документ.

Які дані і обов'язкові реквізити повинні міститися в порядку про виклик на допит?

В повісці про виклик на допит, повинні міститися такі відомості та реквізити: ваші правильно заповнені П.І.Б., адреса за яким ви (зареєстровані, проживаєте, ведете підприємницьку діяльність), дата, час, місце проведення допиту, перераховані слідчі дії, для проведення яких вас викликають, кримінальне провадження в рамках якого вас викликають, контактні дані, П.І.Б. співробітника і назва органу досудового розслідування, підпис співробітника, печатка органу, дата складання порядку, інформаційна зведення з вашими правами та обов'язками, з позначенням статей діючих законів.

Як себе вести, якщо співробітник правоохоронного органу хоче вручити Вам повістку про виклик на допит?

! Належним способом вручення повістки про виклик на допит є відправка її засобами поштового зв'язку на Вашу адресу реєстрації рекомендованим листом з подальшим повідомленням (відміткою) про отримання даного поштового відправлення або ж ваше добровільне її отримання.

Як себе вести, якщо співробітник правоохоронного органу хоче викликати вас на допит по телефону?

Така можливість передбачена чинним законодавством, але співробітник правоохоронного органу повинен підтвердити свою особистість по телефону, перед тим як викликати вас на допит і роз'яснити вам всю інформацію, що містить в собі повістка про виклик на допит.

 Чи можна не з'явитися на допит, отримавши повістку про виклик на нього?

Так, Ви можете не з'явитися на допит, навіть після того як отримали повістку про виклик на нього, маючи якусь поважну причину, поважні причини неявки на допит, завжди вказуються в тексті повістки про виклик на нього і перераховані в ст. 138 КПК України.