Стаття 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку. Це може стосуватися як відсутності обліку взагалі, так і порушення встановлених законом вимог до його ведення. До відповідальності за даною нормою притягаються керівники підприємств, головні бухгалтери та самозайняті особи - ФОП.
Відповідальність за статтею 163 КУпАП встановлено в розмірі до 170 гривень за вчинення першого правопорушення, та до 255 гривень за вчиення повторного правопорушення протягом року.
Чому варто залучити адвоката?
Не дивлячись на те, що штраф за ст. 163-1 КУпАП не значний, постанова справі про адміністративне правопорушення може мати преюдиційне значення (попередньо встановлений факт) для інших справ про оскарження рішень контролюючого органу, наприклад оскарження ППР. Тому навіть незначне на перший погляд порушення може призвести до більш серйозних наслідків: більших штрафів та збільшення податкових зобов'язань.
Які послуги можуть надати наші адвокати?
Наша команда надає повний супровід податкових справ "під ключ", включаючи як справи про адміністративні правопорушення так і подальший супровід справ про оскарження рішень органів податкової служби чи стягнення податкового боргу.
В рамках роботи по справі про порушення ст. 163-1 КУпАП наша команда:
- Ознайомиться з матеріалами справи, проаналізує ситуацію та з'ясує, чи дійсно мало місце адміністративне правопорушення, надасть правову оцінку обґрунтованості претензій податкових органів.
- Сформує правову позицію, належну захисну документацію та доказову базу.
- Представлятиме Ваші інтереси в органах податкової служби при складанні протоколу у справі про адміністративне правопорушення.
- Захищатиме Ваші права у суді при розгляді справи по суті. Остаточне рішення про притягнення до відповідальності за ст. 163-1 КУпАП належить до компетенції суду.
Чому варто звернутися до адвоката якомога раніше?
Чим раніше Клієнт звернетається за юридичною допомогою, тим більше шансів на позитивне вирішення справи.
Процедуру притягнення до відповідальності за ст. 163-1 КУпАП можно умовно розділити на три стадії.
І стадія: Виявлення правопорушення.
Органи податкової служби виявляють правопорушення в рамках певних контрольно-перевірочних заходів. Саме на цьому етапі відбувається фіксація правопорушень, збір доказів та отримання інших вдіомостей щодо наявності чи відсутності в діях осіб складу правопорушення.
ІІ стадія: Складання протоколу.
Після виявлення правопорушення уповноважені особи мають скласти протокол у справі про адміністративне правопорушення та передати його на розгляд до суду. Саме на цьому етапі особі, яка притягується до відповідальності надається право подати свої докази, надати пояснення та скласти заперечення на протокол де відобразити свою правову позицію та за наявності зазначити порушення, що були допущені контролюючим органом. Особливу увагу слід звернути на зміст протоколу. Окрім дтримання загальних правил до документів необхідно прослідкувати щоб відомості в протоколі повною мірою відповідали фактичним обставинам справи, наприклад: дані інспектора, понятих чи свідків, дата і час, а також опис суті вчиненого правопорушення. У разі виявлення розбіжностей неодмінно зробіть відповідну помітку у запереченнях.
ІІІ стадія: Судовий розгляд
Рзгляд справи про адміністративне правовопорушення віднесено до компетенції місцевих судів загальної юрисдикції. Після складання протоколу органи ДПС направлюють його до суду для вирішення справи по суті. В ході розгляду справи в суді особі слід сформувати правову позицію та донести її до суду. Під час розгляду справи сторона захисту може подавати докази на підтвердження правової позиції, надавати пояснення та в окремих випадках ініціювати призначення експертиз (наприклад економічної експертизи з питань законності висновків контролюючих органів). За результатом розгляду справи судом виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення.
Зверніть увагу, що при розгляді справи в суді тягар доказування повною мірою покладено на органи податкової служби.
Залучення адвоката на ранніх стадіях дає додаткові можливості та створює додаткові засоби юридичного захисту для відстоювання прав та інтересів платника податків. Самостійне вирішення податкових спорів може призвести до негативних наслідків.
Якщо у Вас виникли питання щодо статті 163-1 КУпАП або Вам потрібна юридична консультація, заповніть форму і наші спеціалісти з Вами звʼяжуться, нададуть професійну консультацію, проаналізують документи та спланують ефективний порядок подальших дій.