Транскордонна декларація для переміщення валютних цінностей – це офіційний документ, який заповнюється та подається митним органам при перетині державного кордону з метою декларування ввезення або вивезення валютних цінностей. Це є обов'язковим для запобігання незаконному обігу валютних коштів, відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.
Заповнення транскордонної декларації для переміщення валютних цінностей – це процедура, що вимагає надання інформації про валютні цінності (гроші, дорогоцінні метали, цінні папери тощо), які ви ввозите або вивозите через кордон країни.
Зверніть увагу, що заповнювати декларацію Вам доведеться в кожній країні, кордон якої Ви перетинаєте.
Заповнення транскордонної декларації переміщення валютних цінностей вимагає уважності та точності, оскільки допущення помилок в процедурі декларування може мати на критичні наслідки, в тому числі і до вилучення Ваших грошових коштів митним органом.
Ось покрокова інструкція, як це зробити:
1. Отримання форми декларації:
- Форму транскордонної декларації можна отримати на сайті ДМС, безпосередньо на митному посту або у нас, заповнивши форму для звʼязку.
2. Заповнення основної інформації:
- Дата і місце заповнення декларації.
- Ім'я, прізвище, по батькові (за наявності).
- Серія та номер паспорта, дата та місце його видачі.
- Громадянство.
- Дата і місце народження.
- Домашня адреса і контактні дані.
3. Інформація про валютні цінності:
- Тип валюти або цінностей (готівкові гроші, банківські метали тощо).
- Кількість або суму кожного типу валютних цінностей.
- Загальна сума в перерахунку на національну валюту (якщо це потрібно).
4. Інформація про маршрут:
- Пункт виїзду, маршрут та пункт прибуття.
- Транспортний засіб (літак, поїзд, автомобіль тощо), яким здійснюється переміщення.
5. Інформація про ціль переміщення:
- Мета переміщення валютних цінностей (наприклад, туризм, бізнес, переїзд на постійне місце проживання тощо). Зверніть увагу на тому, що в окремих випадках інформація зазначена в меті переміщення покладає на Вас певні зобовʼязання.
6. Підпис і дата:
- Підпишіть декларацію та вкажіть дату її заповнення.
7. Додаткові документи:
- У деяких випадках митні органи можуть вимагати додаткові документи, що підтверджують законність походження валютних цінностей (наприклад, банківські виписки, документи про продаж майна тощо). Про те, як проходить декларування та які документи потрібні модно прочитати тут.
8. Перевірка та подача декларації:
- Перевірте заповнену декларацію на наявність помилок або пропусків.
- Подайте декларацію митному органу під час перетину кордону.
Загальні рекомендації:
- Заздалегідь підготуйте необхідні документи, щоб уникнути затримок під час заповнення декларації.
- Заздалегідь дізнайтеся про вимоги конкретної країни щодо переміщення валютних цінностей та подальшого використання, щоб уникнути непорозумінь.
Якщо Ви маєте сумніви щодо заповнення декларації, рекомендуємо звернутись до наших спеціалістів і пройти весь шлях декларування разом з нами.
Наші адвокати проконсультують Вас щодо вимог законодавства України та країни призначення, допоможуть у правильному заповненні форми декларації, підготовці необхідних документів (що підтверджують законність походження та призначення валютних цінностей) та розкажуть як діяти в тих чи інших ситуаціях, які можуть спіткати Вас при перетині кордону.
Залучивши фахівців у справі декларування коштів Ви убезпечуєте себе від зайвого хвилювання та негативних наслідків, що можуть трапитись на кордоні.