Право на підприємницьку діяльність - Конституційне право кожного громадянина.
Найпростіший спосіб реалізації даного права є правовий статус фізичної особи - підприємця.
В ході здійснення господарської діяльності та після припинення діяльності органами ДПС України може бути проведена податкова перевірка.
В ході проведення податкової перевірки інспекторами будуть перевірятись господарська діяльність підприємця на предмет дотримання норм податкового права, правильності, повноти та своєчасності справляння податкових платежів, дотримання валютного законодавства та законодавства про ЄСВ.
Як підприємцю подбати про недопущення невиправданого порушення прав та законних інтересів, а також зменшити ризики визначення надмірного податкового навантаження за результатом перевірки?
Наші адвокати мають досвід в супроводженні податкових перевірок ФОП та підготували для Вас декілька порад для успішного проходження перевірки.
1.Оцініть документи податкової служби.
Перед початком перевірки інспектори податкової служби мають вручити Вам наказ на перевірку, повідомлення про початок перевірки, направлення на перевірку на кожного з інспекторів та вручити Вам запит про надання документів фінансово-господарської діяльності на перевірку.
2. Підготуйте документи визначені у запиті.
Проаналізуйте запит на документи та підготуйте копії документів, визначені у запиті. Зверніть увагу, що з метою недопущення втрати чи псування документів фінансово-господарської діяльності документи мають бути прошиті, пронумеровані та скріплені підписом уповноваженої особи (за наявності печаткою підприємства). Зробіть опис документів, що були отримані інспектором податкової служби із обовʼязковими примітками про передачу оригіналів чи копій документів.
3. Будьте готові до надання пояснень.
Під час перевірки інспектори можуть попросити сформувати пояснення з приводу здійснення господарської діяльності. Майте на увазі, що надання пояснень це Ваше право як платника податків та можливість в довільній формі пояснити обставини здійснення підприємницької діяльності. Водночас необережні висловлювання в поясненнях можуть бути використані проти платника податків, тому у разі невпевненості в тих чи інших подіях, слід залучитись консультацією податкового юриста.
Зверніть увагу, що на законодавчому рівні закріплена презумпція правомірності платника податків та відповідно усі сумніви мають тлумачитись на користь підприємця.
4. Отримайте акт перевірки.
Ключовою стадією податкової перевірки є отримання акту. В акті вказуються усі порушення норм чинного законодавства які були виявлені в ході перевірки. Уважно вивчіть акт перевірки та описані в ньому правопорушення. Зверніть увагу на тому, що в Акті перевірки можуть бути упущені ті чи інші обставини перевірки, не надана оцінка якимось документам чи наявні інші правопорушення, допущені інспекторами при перевірці.
5. Складіть заперечення до акту перевірки.
Отримавши акт податкової перевірки, платник податків має право сформувати та подати контролюючому органу заперечення до акту перевірки. Такі заперечення подаються протягом 10 робочих днів з дня наступного за днем отримання акту перевірки. Заперечення разом з іншими матеріалами перевірки розглядаються впродовж 10 робочих днів спеціальною комісією податкового органу з питань розгляду заперечень.
Зверніть увагу, що платник податків чи його представник мають право бути присутніми при розгляді матеріалів.
Саме ця комісія приймає остаточне рішення на регіональному рівні з приводу наявності чи відсутності порушень податкового законодавства, а також визначенні сум грошових зобовʼязань.
6. Отримання ППР, вимог та рішень про застосування штрафних санкцій.
Податкове повідомлення - рішення - це акт індивідуальної дії, винесений органами податковою служби яким встановлюється сума грошових зобовʼязань за податками, зборами та іншими обовʼязковими платежами.
Строк адміністративного оскарження: ППР оскаржуються протягом 10 робочих днів. Проте, зверніть увагу на тому, що вимога про встановлення грошових зобовʼязань з ЄСВ можуть бути оскаржені протягом 10 календарних днів.
Неузгодженість робочих і календарних днів можуть бути ввести в оману та призвести до ненавмисного пропуску строку оскарження.
Оцініть отримані рішення на предмет їх законності та необхідності оскарження.
Наші фахівці готові запропонувати комплексну правову допомогу по проходженню податкових перевірок ФОП та не допустити порушення прав платника податку.
- Наші податкові адвокати проведуть консультацію та проаналізують Вашу господарську діяльність;
- Складуть пояснення та заперечення;
- Оцінять акт перевірки та виявлені порушення податкового законодавства;
- Нададуть оцінку діям інспекторів податкової служби;
- Сформують правову позицію та супроводять процедуру судового або адміністративного оскарження.
- Заповнюйте форму та звертайтесь до нас на безкоштовну юридичну консультацію. Ми разом з Вами проаналізуємо підприємницьку діяльності, визначим ризики та пройдемо податкову перевірку.