Сімейним кодексом України, в редакції, яка діє після 2017 року, передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Отже, можливість вибору способу стягнення аліментів залежить від волі стягувача аліментів, - того з батьків, з ким проживає дитина.
В той же час, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Станом на 01 квітня 2024 року такий рекомендований розмір аліментів складає: на дітей до 6 років — 2 563 грн; на дітей від 6 до 18 років — 3 196 грн.
Загалом, при визначенні розміру аліментів на дітей, судом застосовується практика про присудження аліментів саме у частці від доходу платника аліментів. Однак, якщо позивач просить суд стягувати аліменти у твердій грошовій сумі, і ця сума перевищує встановлену законодавцем суму рекомендованого розміру аліментів (см. вище) на дитину відповідного віку, то в такому випадку, позивач має обґрунтувати свої позовні вимоги і довести, що платник аліментів зможе сплачувати суму, вище, ніж встановлений розмір прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
За всіма питаннями юридичного характеру щодо стягнення або сплати аліментів краще звернутися до професіонала.
Підготуватися до процесу, скласти та подати до суду відповідну позовну заяву, а скласти відзиви, заперечення на позовні вимоги (у разі не згоди із позовом), інші юридичні документи Вам допоможе кваліфікований юрист, адвокат по сімейним справам.