Меню

На Харківщині підприємців звільнили від податків

Звільнення підприємців Харківщини від оподаткування. 

Нещодавно в мережі зʼявилось повідомлення про звільнення Харківщини від оподаткування на деякі види податків. Чи це так? Давайте розберемось разом.

Дійсно, 12 квітня 2024 на засіданні Уряду було ухвалено постанову відповідно до якої місцевій владі Харківщини дозволено звільнити бізнес від оподаткування. Повного тексту наразі немає тому більш детально можна буде говорити після оприлюднення даного рішення.
Про які податки йдеться?

З коментарів представників органів влади вбачається, що мова йде про три податки:

  • єдиний податок;
  • орендна плата;
  • плата за майно.   

Слід зазначити, що вказаних назв ми з Вами в податковому законодавстві не знайдемо, це так би мовити народні назви. 

Єдиний податок.

З єдиним податком все більш-менш зрозуміло. Під єдиним податком розуміються підприємці - платники спрощеної системи оподаткування (платники ЄП І-IV груп). Такі підприємці можуть бути звільнені від оподаткування в межах ставки ЄП відповідної групи. Та чи всі групи та в повному обсязі підпадатимуть під звільнення буде зрозуміло після опублікування відповідних нормативних актів органів влади та місцевого самоврядування.

Орендна плата. 

Під орендною платою в розрізі оподаткування мається на увазі плата за землю, як обовʼязковий платіж у складі податку на майно та регулюється положеннями статті 288 Податкового кодексу України. Платниками такої плати є землекористувачі земельних ділянок державної чи комунальної власності, які передані у строкове платне користування на правах оренди.

Плата за майно.

Під платою за майно, в розрізі вказаної теми, йдеться про податок на майно, що регулюється положеннями статті 265 Податкового кодексу України та включає в себе:

  • Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • Транспортний податок;
  • Плата за землю (яку ми розбирали вище).

Таким чином, де-факто Урядом анонсовано звільнення підприємців від сплати податків, які віднесені до категорії місцевих податків, сплата яких здійснюється до відповідних бюджетів місцевих органів влади. Також анонсовано компенсацію недоотриманих місцевими бюджетами коштів, через таке звільнення, буде компенсуватись за рахунок дотацій Державного бюджету України. 

Вказане звільнення має позитивно вплинути на розвиток бізнесу в умовах сьогоднішніх реалій Харківщини. При цьому, інформації про встановлення додаткових пільг для фізичних осіб наразі не оголошувалось. 

Наша команда слідкуватиме за актуальними змінами в питаннях оподаткування Харкова та Харківщини. Якщо у Вас лишились запитання - заповнюйте форму, наші юристи звʼяжуться з Вами та нададуть повноцінну юридичну консультацію по даному питанню.