Меню

Защита прав и интересов спортсмена перед Национальным Антидопинговым Центром Украины

В напрямку роботи «Спортивне право» юристами здійснюється представництво інтересів клієнта перед Національним антидопінговим центром України.

Так, в першому півріччі 2020 року спортсменом здано допінг-пробу для проходження допінг-контролю. За результатом аналізу, в організмі спортсмена виявлено заборонену речовину.

В ході роботи, нашими юристами встановлено, що незадовго до здачі допінг-проби, спортсмен отримував невідкладне лікування гострого захворювання, не пов’язаного зі здійсненням його спортивної діяльності. У складі одного з препаратів, що спортсмен приймав в рамках лікування, містилась заборонена речовина,  включена до забороненого списку Всесвітнього антидопінгового агентства. При цьому на національному рівні, Національне антидопінговий центр у 2021 році, незадовго до здачі допінг-проби Клієнтом, публікує список заборонених речовин, що не повною мірою відповідає вищевказаному забороненому списку ВАДА, тим самим надаючи українським спортсменам неповний перелік заборонених до використання речовин.

Так і склалось, при отриманні лікування, лікар ознайомилась із забороненим списком Національного антидопінгового центру, що викладений українською мовою та вжила всіх заходів з метою недопущення потрапляння в організм забороненої речовини, при дотриманні відповідних протоколів надання медичної допомоги.

Внаслідок склавшоїся ситуації Національний антидопінговий центр погрожує спортсмену відстороненням від участі у змаганнях строком на 4 роки.

Для врегулювання даної ситуації спортсмен, у відповідності до Антидопінгових правил звернувся до Національного антидопінгового агентства, надав пояснення та направив запит на отримання ретроактивного дозволу на терапевтичне використання забороненої речовини, яка потрапила до його організму в ході отримання невідкладного лікування та отримав відмову.

При наданні послуг за напрямом «Спортивне право», юристами зібрано докази, що підтверджують необхідність у невідкладному застосуванні забороненої речовини, сформовано правову позицію та подано ряд процесуальних документів з метою недопущення неправомірного відсторонення спортсмена від участі у спортивних заходах,  порушення його прав чи інтересів.

Розгляд справи триває.