Меню

Чи збільшать ставки податків під час війни?

У червні 2024 року в мережі з’явилась новина, що уряд України оголосив про намір підвищити деякі податки. Зокрема, в обговоренні мова йдеться про збільшення ставок ПДВ, військового збору та єдиного податку для платників 3 групи.

Наша команда тримає руку на пульсі і підготувала короткий дайджест прогнозованих змін.

Підвищення ПДВ

Однією з найбільш значущих змін є підвищення ставки ПДВ з 20% до 22%. Це рішення обґрунтовується необхідністю збільшення бюджетних надходжень та фінансування важливих соціальних та інфраструктурних проектів. Водночас, підвищення ПДВ може призвести до зростання цін на товари та послуги, що вплине на споживачів та рівень інфляції.

Збільшення військового збору

Також в планах збільшити ставку військового збору з 1,5% до 5%. Цей збір було запроваджено у 2014 році для фінансування оборонних потреб країни. Зростання ставки військового збору обґрунтовується необхідністю додаткових коштів для забезпечення обороноздатності країни в умовах повномаштабного вторгнення. Підвищення цього податку вплине на доходи громадян, але є критично важливим для забезпечення національної безпеки.

Зміни ставок єдиного податку для платників 3 групи спрощеної системи.

Наразі відомо, що з усієї спрощеної системи зміни торкнуться лише платників єдиного податку 3 групи. Проте, планується підняти на 1%-2% відсотки чи більше достовірно не відомо.

Коли чекати підвищення податків?

Нещодавно, на годині запитань Уряду Прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль запевнив, що наразі підвищення ставок податків Урядом не обговорюються. 

Таким чино, достовірно не відомо, чи дійсно це питання підіймалсь, чи все ж таки мало місце позаформальне обговорення можливостей збільшення бюджетних надходжень.

Тож наразі якогось документального підтвердження цієї новини нашою командою не виявлено. Слідкуватимемо й далі за цією темою.